19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
AKP’DE UYSAL İLE  TAMAM MI ?...
AKP’DE UYSAL İLE TAMAM MI ?...
06 Ocak 2019 17:36:21

Yazar : Fahri Özdemir
  KEPÇE 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

AKP’DE UYSAL İLE  TAMAM MI ?...

31 Mart 2019 yerel seçimleri yaklaşmasına rağmen Kdz Ereğli Belediye Başkan aday adayının halen açıklamayan AKP’de işaretler mevcut Başkan Op.Dr Hüseyin Uysal’a çevrildi.Günlerdir  aday adayı konusunda yapılan spikilsayonların henüz bir netleşmeye varamadığı noktada  AKP Zonguldak milletvekilleri ile il ve ilçe yönetimi arasında siyasi paslaşma trafiği yaşanıyor. Henüz bir açıklama yapılmazken bu trafiğin nedeni merak edile dursun  Kdz Ereğli için AKP adayının  mevcut Başkan olasılığının yüksek olduğunun göstergeleri açık ve net seziliyor.Önümüzdeki günlerde aday açıklaması yapılacak olan Kdz Ereğli için Uysal aday işi tamam gibi göstergeler ortada görülüyor.

         Görülen o ki  Başkan Uysal’ın adaylığının netleşmesi ortada olduğunun bir kez daha altını çizmek lazım. Siyasi trafikte Ankara ,Kdz Ereğli ,Zonguldak üçgeninde hızlı bir yoğun paslaşmalar gözlerden kaçmıyor.Kdz Ereğli’ de Gazetecilerin ısrarlı sorularına AKP vekiller’i”düğün değil bayram deyil” esprisi ile yaklaşırken neyi ifade ettiler acaba?her nekadar ser verip sır verilmese ‘de bazı şeyler kendiliğinden zaten ortaya çıkıyor.Tabandaki seçmenin aday  konusunda sabırsız merakları verilecek kararın hangi noktada olacağının ilçemiz seçmenince  beklenmektedir.

         20 Aday adayının  oluşturduğu aday adayı listesinden  elenerek sayının beşe düşmesi ile heyecanların tavan yaptığı gözlemleniyor. Uysal yeniden aday gösterilirse sandıktaki  sonuç  hangi noktada  gerçekleşecek? İşte bu ayrı bir muamma çünkü mevcut Başkanın hizmet noktasındaki yaptıkları ortaya koyulduğunda maalesef  seçmeni tatmin edici bir tablo ortaya çıkmıyor. Buna rağmen illa da  Uysal aday denilirse ‘ki durum  onu gösteriyor o zaman  seçmen nasıl bir tavır ortaya koyacak? işte burası önemli bir gerçek.Yapılan gözlemlere göre CHP içerisinde  karışıklığın netleşmemesi Kdz Ereğli adına AKP için artı yazdığını göz önüne alırsak  yinede AKP’nin şansının yüksek olduğunu söyleyebiliriz.Ancak Uysal’ın aday olması seçim yarışında bir sıfır önde  olacağının göstergesidir.  Siyasi kulislerde konuşulanlar ve diğer kulislerde Uysal isminin gerçekleştiğinin altı çizilirken vekiller ve il Başkanı aday belli ama resmi açıklamayı bekleyeceklerini söylemeleri  konunun  doğruluğunu teyit ediyor.

                  DENGELER FAZLA DEĞİŞMEYEBİLR…

        Mevcut seçimin  ilçemizde kıyasıya bir mücadeleye sahne olacağı var sayılırsa ortaya çıkacak tabloda fazla bir değişiklik gösteremeyeceği bir gerçektir.Diğer siyasi partiler  tabii ki mevcut oy potansiyellerini koruyabilirler ama  sonuçta hedefi yakalamaları zor olduğu gerçektir. Bu dengeleri ayakta tutabilmek için  belirlenen adayların  daha çok çalışmalarının gerekli olduğunu bir kez daha ifade edersek yanılmış olmayız.

  Bu Yazı Toplam 376 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
2018'den 2019'a BAKIŞLAR
Derya AKBIYIK
YENİ BİR YILDAN UMUTLUYUZ
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
DEĞİŞİM BİLGİSİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
ZONGULDAK’TA İPE UN SERMEK.
Fahri Özdemir
AKP’DE UYSAL İLE TAMAM MI ?...
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.