19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur

karadenizmeydangazetesi67@ hotmail.com
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur
06 Ocak 2019 17:33:56

Yazar : Şirvan YÜCEL
  KALEMİN DİLİ 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur

Herkes aşk acısı çekiyor. Gerçek aşk acı vermez sonsuz mutluluk, saadet, huzur ve herşeyi yapabilme gücü verir. Eğer aşk acısı çekiliyorsa  o ego acısıdır. Aşk da ego olmaz. Tam teslimiyet olur. Egonun sertliği insana acı verir. Aşkın yumuşaklığı ve esnekliği ise süpriz getirir. Aşk akışkan olduğu için kişilerin her bir zerresine nüfuz eder ve yenileyerek, bütünleşme ve esneklik getirir.
Dünya Değişim Akademisi Uzmanları aşk acısı ile ilgili etkili bilgi ve teknikler sunarak  temeline inip bütün var olan olumsuzlukları düzeltiyorlar.
“Gerçek aşk acı çektirmez tam tersi zevk verir. Aşk sayesinde âşıklar birbirlerini koşulsuz sevgi aracılığıyla zenginleştirir. Aşk zenginleştirir şehvet ise tüketir. Şehvet tüketici bir duygudur. Şehvet yakıcı bir duygudur ve bireyin tüm iyi huylarını yakıp yok eder. Aşk da yakıcıdır fakat aşk insanın tüm kusurlarını yakar ve onu kusursuz yapar. Aşk ateşi arındırıcı şehvet ateşi ise yok edicidir. Aşk bireyi arındırır şehvet ise kirletir. Aşk saf bir doğaya sahiptir fakat şehvet ve bencillik devreye girince aşk kirletilir. Bencillik devreye girince aşk sahteleşmeye başlar ve bir ego oyununa dönüşür. Ego oyunu bir hükmetme ve kontrol etme çabasıdır. Fakat bu çaba çok ince yollarla gerçekleştirilir. Çoğu zaman aşıklar hükmetmeye çalıştıklarının farkında bile değildirler. Kontrol etme isteğininin kökleri çok derinlere inmektedir. Genelde birey aşık olduğu insanı kontrol etmeye çalıştığını belli etmez. Birey kontrol etme isteğini endişelenme ve yardım etme ambalajıyla süsler. Örneğin birey eşini sürekli arar fakat bunu güya kontrol etmek için değil, özlediği veya endişelendiği için yapar. Bu kontrol etme ve hükmetme isteği bireye bebeklikten aşılanır, çünkü anne-baba da çocuğa hükmetmek ve onu kontrol etmek ister. Kontrolcülük tavırları bulaşıcıdır ve bu tavırlar çocuğa ebeveynlerinden bulaşır. Önce anne-baba çocuğu kontrol eder sonra da çocuk büyüyünce ebeveynlerini kontrol etmeye çalışır. Bu hükmetme isteği çatışmalara ve kavgalara neden olur. Daha sonra çocuk yetişkin olunca âşık olduğu insanı kontrol etmeye çalışır çünkü Konrolcülük bir alışkanlık haline gelmiştir.”

 TEPKİLERDEN ÖZGÜRLEŞMEK

Herkese gerçekleri duymak zor gelir. Aslında yıllarca tatlı yalanlarla yaşamaya alışmışız. Gerçek  ise bu geleneksel durumu yerle bir eden etkin bir enerjidir. Gerçekler her ne kadar acı da olsa duymak istemesekte, bizi olgunlaştıran orijinal halimize döndüren güçlü enerji durumudur.Genelde gerçeği duyan biri önce olumsuz hisseder sonra bu duruma tepki verir. Mekanik olarak ve iç güdüsel olarak bu tepki ondan çıkar. Aslında tepki yerine farkında olsakbu olumsuz gibi duran şeyin altındaki olumlu, mesajı görsek beklide bizi çok olumsuz,  durumdan kurtardığını algılasak,  eminim gerçeklere olan tepkiden Özgürleşme kapıları açılır.

Bunu kendimiz yapamıyorsan Dünya Değişim Akademisi Uzmanlarının etkili bilgi ve tekniklerinden yararlanabilir.

''Gerçekleri duymak yakıcı olabilir ve gerçekler tatsız olabilir. Duyduğun gerçekler canını yakabilir ama bu, söyleyenenin hatası değil. Hata senin tepkiselliğindendir. Tepkin hatanı görmeyi ve zekanı kullanmayı engeller. Kişi dikkatini hatana çekmeye çalışıyor ve seni hatadan kurtarmaya çalışıyor ama sen tepkili olduğun için bunu görmüyorsun; bu fırsatı değerlendiremiyorsun. Belki de teşekkür etmen gerekiyor ama sen kızıyorsun ve hatanı düzeltme fırsatını kaçırıyorsun.''

 

  Bu Yazı Toplam 317 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
2018'den 2019'a BAKIŞLAR
Derya AKBIYIK
YENİ BİR YILDAN UMUTLUYUZ
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
DEĞİŞİM BİLGİSİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
ZONGULDAK’TA İPE UN SERMEK.
Fahri Özdemir
AKP’DE UYSAL İLE TAMAM MI ?...
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.