19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
20 Aralik 2018 09:21:46

Yazar : Süleyman Kurt
  Dobra Dobra 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

          BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI

 

 Genelde isimlerle ilgili (gerekmedikçe) yazmam. Ali şöyle yaptı, Veli bunu dedi veya Hasan bunları yapmış, Hüseyin şunları söyledi mevzuları kent ve insanların genel sorunları yanında basit işler.

  Elbette ilin bürokratları ve seçilmiş isimleri hakkında yorumlarımız olur ve de olmalı zaten. Kimi zaman gözden kaçan konuları ilgili makamlara iletmek, kimi zamanda halkın şikayet ve istekleri konusunda yetkili kurumları bilgilendirmek bizim görev tanımlarımız arasında.

  Yoksa hiç kimseyle bir kan davamız yok, kimsenin makamında gözümüz yok.

Geçen haftanın ilimizde en çok ses getiren olaylarından biri de sayın Şenol Şanal’ın belediye başkan yardımcılığı görevinden alınmasıydı.

  Küçük bir kentte yaşadığımız için hiçbir tanışıklığınız olmasa bile bir çok insan hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Hele hele o kişi önemli bir görevde ise bu bilgi akışı daha fazla oluyor. Çalışkan bir isim olduğu konusunda hiç kimseden bir şey öğrenmeme gerek yok sayın Şanal için. Görevden alınmanın “ çalışma konusuyla” ilgili olduğunu sanmıyorum.

  Sosyal medyada konuşulanlara göre CHP merkez ilçe başkanı sayın Ebru Uzun’un “ bu görevden alma ile ilgili olduğu iddia ediliyordu. Hem partiye olan yakınlığım hem de gazeteci kimliğimden dolayı böyle bir durum söz konusu olsa ilk duyanlardan biri ben olurdum, hatta ilk benimle paylaşılırdı böyle bir şey … sayın Uzun’un bir ilçe başkanı olarak, ilçe yönetimin ve il yönetiminin vede il başkanının elbette görüşleri alınmıştır, ama böyle bir olayda tek bir isme tüm sorumluluğu vermek ne derece doğru?

  Kentin iki CHP li vekili var. Bana göre kimin belediye de başkan yardımcısı olduğu, olmadığı onları pek ilgilendirmiyordur. Ben vekil olsam böyle nispeten önemsiz konularla ilgilenmezdim. Belediyenin etkin çalışması için yardımcı olmaktan başka bir plan ve düşünce içine girmezdim. Belediye iyi çalışsın, halkın takdirini kazansın ve parti bundan zarar görmesin/hatta parti bundan prim yapsın, bence büyük bir siyasi başarıdır.

   Sayın Şanal’ın görevden alınmasıyla ilgili haber ortaya çıktığında, ilk başvuru adresim olan kentin sokaklarında bu konuyla alakalı küçük bir araştırma yaptım. İsmi bende saklı olan bazı yerel basından arkadaşlarımla, parti içinden gündemi yakından takip eden partililerle ve kentin kanaat önderlerinden bazılarıyla konuştum.

  Bir çokları sürecin buraya gelmesinin kaçınılmaz olduğu fikrindeydiler. Bazıları belediye başkanı sayın Akdemir’in böyle bir karar alması için sayın Şanal’ın oldukça fazla çabaladığını ifade ettiler. Belediyeyle su faturası ödemekten başka bir ilgim olmadığı için neler olup bittiğini pek bilmiyorum ama soru sorduğunuzda hemen hemen herkesin anlatacak bir hikayesi olduğunu söylemeliyim.

   2019 a kalır mı bilenmez ama yerel seçimlerde CHP’nin bu kentte işinin pek kolay olmadığını bir çok yerde duyuyor ve hissediyoruz. Bu kalan kısa sürede CHP yeni bir seçim başarısı kazanmak için atağa kalkmalı, enteresan işlere imza atmalı ve kentin sorunları konusunda yerel yönetime düşen her problemde çözüm üreten bir rotada olmalı.

  Görevden alma konusunda kim haklı kim haksız yorumuna girmeden bir MR çekmeye çalıştım. Zamanla tüm yaşananlar elbette ortaya çıkacaktır.

  Bu Yazı Toplam 663 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
2018'den 2019'a BAKIŞLAR
Derya AKBIYIK
YENİ BİR YILDAN UMUTLUYUZ
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
DEĞİŞİM BİLGİSİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
ZONGULDAK’TA İPE UN SERMEK.
Fahri Özdemir
AKP’DE UYSAL İLE TAMAM MI ?...
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.