19 Aralık 2018 Çarşamba
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
ÇİVİCİ    ÇİVİLEDİ Mİ?
ÇİVİCİ ÇİVİLEDİ Mİ?
02 Aralik 2018 21:49:01

Yazar : Fahri Özdemir
  KEPÇE 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

ÇİVİCİ    ÇİVİLEDİ Mİ?

       CHP kdz Ereğli Belediye Başkan aday adayı Erol Çivicinin adaylığının kesinleştiği dillendirilmeye başladı. CHP Genel merkez kaynaklı sızan bilgilere göre   eski Başkan Halil Posbıyık ile Erol Çivici arasında gerçekleşmesi  beklenen Başkanlık adaylığı İbresinin Erol Çiviciden yana döndüğü iddiaları yanında Genel merkezde şimdiden hayırlı olsun  tebriklerinin  yapıladığı söylem ve iddiaları  Kdz Ereğli CHP Belediye Başkan adayının Erol Çivici olduğu, her nekadar 6 Aralık Perşembe günü açıklık kazanacaksa bile şimdiden siyasi kulislere sızmaya başladı.

                    Konu ile ilgili Çivici suskunluğunu korusa’da  CHP  kanadında Kdz Ereğli Belediye Başkan adayının netleştiği  profil görülüyor.Seçmen tabanında belli bir oranda oy potansiyeli karşılığı olan Çivicinin  diğer partili adayları sandıkta zorlayacağı göz önüne alınırsa  seçimin çekişmeli geçeceğinin sinyallerini veriyor. Genç aday adayı Çivicinin portföyünün geniş olması geçmişe dayalı Belediye meclis üyelik tecrübelerinin adaylığı konusunda  etkili olacağı göz ardı edilmemesinin gerekli olduğunun  altını çizmek  sanırım yerinde karar olur.Eski Başkan Posbıyık’ın geçen süreçte gerek genel merkez gerekse İlçe örgütünce yeterli rağbeti görmediği açık ve net ortadadır.Şayet Posbıyık çizildi ise bu kendinden kaynaklı bir resim olduğu  gerçektir.

                     Çivici ile bilgiler henüz resmen doğrulanmış değil ama kaynaklardan sızan bilgilerde yabana atılır deyil.Sahi gerçekten Çivicinin adaylığı netleştimdi? Yani Çivici çiviledi’mi Nedersiniz..?

      AKP’DE  HENÜZ NETLEŞEN BİRŞEY YOK    

  AKP  yirmi aday adayını beşe indirmesine rağmen henüz mutabakat noktası bulunamıyor.Mevcut aday adaylığı içinde eski AKP Kurucuları’nın var olduğunu  hesaba katarsak son dakika  sürprizi olabilir’mi? Mesela halen Ankara’da adaylık için çaba sarf eden eski vekil Fazlı Erdoğan’ın şansı ne olur?  Eski  vekil Ercan Candan ‘ın şans faktörü ne olur? Mevcut ilçe Başkanı Fatih Çakırın şans noktası ne olur? Gibi sorular uzadıkça uzuyor.Ancak mevcut Kdz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın aday adaylığını yabana atmamak lazım bu aşamada  Uysal’ın aday olma şansının yüksek olduğu gözlerden kaçmıyor. Cumhur Başkanı R.TAYYİP Erdoğan’ın Kdz Ereğli ziyaretinde yaptığı konuşmada “Kdz Ereğli’nin vekili benim” dediğini hatırlarsak  bu söylemin bir mesaj olduğunu düşünebiliriz. Kısaca Uysal’ın  nokta atışı adaylığı merkezce değerlendirilme olasılığı yüksek kimsenin şaşırmaması gerekir.

  Bu Yazı Toplam 305 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.