19 Aralık 2018 Çarşamba
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
ADINI YAZDIĞIM HİÇ KİMSE KAZANMAYACAK
ADINI YAZDIĞIM HİÇ KİMSE KAZANMAYACAK
02 Aralik 2018 21:46:24

Yazar : Süleyman Kurt
  Dobra Dobra 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

ADINI YAZDIĞIM HİÇ KİMSE KAZANMAYACAK

Özellikle küçük kentlerde bir gazetenin köşe yazarlığını yapıyorsanız veya az çok gazeteci olarak tanınıyorsanız her seçim öncesinde/ sanki siz geleceği gören biriymişsiniz gibi, “ya adaylar kim olacak diye sorarlar veya seçimi hangi aday alacak diye ….   Açık seçik yazalım hiç birimizin geleceği bilme gibi bir özelliği yok. Yalnızca halkın arasında daha sık bulunduğumuzdan, onların duygu ve düşüncelerini bire bir öğrendiğimizden çok daha mantıklı analizler yapıyoruz. Kime kızgınlıkları var, hangi isme güveniyorlar, siyasileri nasıl değerlendiriyorlar gibi önemli konular noktasında parti genel merkezlerinden çok daha objektif bilgiye sahibiz. Gelin görün herkes bize bu konuda mutlaka bir şeyler sorar ama siyasi parti genel merkezleri, siyasi danışmanlar ( bu zavallılara kim ne danışacak kadar bitmişse ? ) ve kentlerin sorumlu milletvekilleri tek bir soru sormazlar ….Yılda 2 kez geldiğin kentin siyasi analizini nasıl yapıyorsun, kimle birliktesin, hangi parametrelere göre değerlendirme yaptın, sorularının karşılığı bir çok seçimde başarısız olan isimlerdir. 

  Kentin işlek iki caddesinden biri olan Soğuksu’da eş dost sohbetlerinde aynı sorularla karşı karşıyayız.  Esnaf Kemal soruyor, kimler aday oluyor?

Emekli Rıfat merakla, burada seçimi kim alır?

Pazarcı Osman, bizim aday belli oldu mu? Maden işçisi bir genç, yeni yüzler aday oluyor mu? 

Yaşlı İbrahim amca heyecanla, şehrin kaderi değişecek mi? 

İşsiz Caner ümitsizce, yeni başkan yeni istihdam sağlar mı? 

 En sonunda çaycı Mustafa net konuşuyor, ( ….) aday olursa diğerlerinin hiç şansı yok . Esnaf günlük 200 lira ciro ya yapıyor ya yapamıyor. 

 Emekli eski emekli olanlardan ise 1800 lira, yenilerden ise 1180-1280 arası maaş alıyor. Maden işçisi çift asgari ücret alıyor 3200 lira. İşsiz ; babasının yada hayatta ise ninesinin/dedesinin eline bakıyor.  Çaycı Mustafa eski günleri özlemle arıyor. Çay ısmarlamak için insanların biriyle yarıştığı günlerden, biri gelse de bize çay ısmarlasa günlerini görmek hüzün verici. 

  10 aylık enflasyon yüzde 22.5. Asgari ücretin 603 liralık kısmı buharlaştı son iki aydaki anormal zamlar yüzünden. Sürdürülebilir bir ekonomik programımız yok, olsa her ay yeni bir YEP ( yeni ekonomik program) açıklanır mı?

Tüketim ekonomisine lanet okuduğumuz halde hala üretim odaklı bir büyüme stratejimiz yok. İsraf en önemli kamu açığını yaratan unsur, hala dur denebildi mi?

Hayır. Seçimler için ne kadar siyasi parti yardımı yapılacak hazineden? Üstelik devlet kaynakları ayrıca ve fütursuzca harcanacak. Büyük konvoylar, toplu açılış törenleri ve debdebe ….

  Kim kazanır bilemiyorum ama yukarıda adını ve mesleğini yazdığım hiç kimse kazanamayacak o kesin ….


  Bu Yazı Toplam 414 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.