16 Aralık 2018 Pazar
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
KDZ EREĞLİ BAŞKANINI ARIYOR?...
KDZ EREĞLİ BAŞKANINI ARIYOR?...
12 Ekim 2018 11:00:56

Yazar : Fahri Özdemir
  KEPÇE 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

KDZ EREĞLİ BAŞKANINI ARIYOR?...

 2019  31.Mart Yerel seçimlerine aylar kala siyasi hava ısınmaya başladı  Belediye Başkanlığı için  siyasi partilerden aday adayları yavaş ,yavaş  ortaya çıkmaya başladı. Ancak görülen o ki  CHP aday adayları  teker, teker netleşti  ilk açıklama CHP kanadından önceki dönem başkanı Halil Posbıyık’tan geldi karşısında çıkacak banko aday adaylarından eski  Anavatan Partili yeni CHP’li  eski belediye meclis üyesi  İnşaat  firma sahibi Erol Çivici  aday adayı olduğunu  resmen açıkla masa’da    aday adayı olduğunu  gayri resmi açıklamıştır. Diğer siyasi partilerden henüz bir ayrıntı olmamakla AKP ‘den Yüksel Balcı,Erol Şahin,Yusuf Kalay, gibi isimler  aday adayı olacaklarını belirtmelerine rağmen AKP ve CHP içinde daha kimlerin aday adayı olacakları henüz netlik kazanamamıştır.

                Kırk yıl CHP tarafından yönetilen  Kdz Ereğli belediye  başkanlığını 2014 yılında AKP’ye kaptıran  CHP bu seçimde  nasıl bir çalışma yapıp  kaptırılan başkanlığı geri alacak ? .Eski başkan Posbıyık’ın  parti  Genel merkezince  bu şartlarda tekrar aday olması bence hayalden öteye geçmiyor.Çünkü Genel merkez ve halkın tabanında  özelliğini yitiren Posbıyık için artık kapanan kapıların açılması olasılığı maalesef görünmüyor.Şayet CHP ola ki  Posbıyık’ı aday gösterme gibi bir gaflete düşerse AKP’nin ekmeğine yağ sürmüş olur.

                 Böylece  AKP yeniden Kdz Ereğli belediye Başkanlığı’nı almış olur.Mevcut aday adayları ve aday adayı olacakların arasından sivrilip prim yapacak adayların şuanda net bir görüntüsü yok. Bazı aday adaylarının son dakika sürprizi yada Genel merkezlerin nokta atışlarımı olacak? Bu sorunun cevabını zaman gösterecek tabi.CHP Zonguldak il başkanı açıklama yaparak Alaplı,Çaycuma,Gülüç belediye başkanlarının Genel merkez onayı ile tekrar aday gösterilecekleri bildirilmiştir.

      Adaylar belirlenirken  neden parti içi demokrasi uygulanmaz?                                Ancak liderler, adaylar belirlenirken parti içi demokrasiyi bir türlü uygulamaz. Buna direnen il ve ilçe örgütleri hep aynı yöntemlerle antidemokratik şekilde tasfiye edilir. Parti içi demokrasi mücadelesi verenler hep dışlanır. Bunlar, genel merkez yöneticiler tarafından hep ‘Sakıncalı Piyade’ olarak görülür. Bundan dolayı yılgınlığa düşen partiler artık günümüzde antidemokratik uygulamalara karşı mücadele etmiyor. Genel Başkanların veya bazı illerde güçlü olan belediye başkanı ve milletvekillerinin belirlediği adayları sineye çekiyor. Hatta başka partilerden gelen insanların baş tacı edilmesini üzüntüyle izliyor.

                 Peki parti liderleri demokrasinin lafla değil de uygulamayla olacağını bilmiyor mu? Bugünkü kanunlarda parti içi demokrasiye aykırı hükümler yoktur. Aday seçiminde üyelere gitmeyi engelleyen bir hüküm yoktur. Ağızlarından demokrasiyi düşürmeyenler, iş adayları belirlemeye gelince kendi partisinin üyesine gitmez. Onların görüşlerini almaz. Böylece Genel Başkan tarafından yazılan milletvekilleri meclislerde tuzluk gibi otururlar. Ve Genel Başkanlarının kendilerine ihtiyaç olduğunda kullanmasını beklerler. Aynı  manzara yerel belediyelerde ‘de yaşanır.

 

 

 

 

  Bu Yazı Toplam 660 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.