16 Aralık 2018 Pazar
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
DENGE VE UYUM
DENGE VE UYUM
10 Temmuz 2018 19:39:38

Yazar : Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
  SPOR VE YOGA 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

DENGE VE UYUM

Zihin, psikolojik yapı ve düşünce işlemi değildir. Zihin, sürekli düşünce üreten çok ince bir enerji alanıdır. Ona düşmanca değil, dostça davranılmalıdır. Zihni bastıran her türlü eylem, zihinsel fonksiyonlara zarar verir ve dikkat dağınıklığa neden olur. Orijinal Yoga Sistemi ile zihin bastırılmadan zihinse enerjiler kontrol altına alınır. Her türlü duygusal ve zihinsel bastırmalar bir gün mutlaka patlar ve böylece yıkım meydana gelir. Bu yıkımın gerçekleşmemesi için zihindeki düşünceler gözlemlenmelidir. Dışarıdan seyirci olarak zihnin dışına çıkılmalıdır. Zihni izlerseniz ve seyrederseniz bastırma işlemine son verirsiniz.

Zihinsel konsantrasyon normal şartlar altında en zor şeylerden biridir. Dünya Değişim Akademi olarak insanlığa sunduğumuz değişim programlarıyla özel bilimsel kadim teknikler uyguluyoruz. İçsel simya sanatı dediğimiz içsel ve dışsal değişim dönüşüm çalışmları ile fiziksel, zihinsel, duygusal, psikolojik sağlığınıza bütünse olarak kavuşabilirsiniz. Nefes , biyoenerji, gevşeme, konsantrasyon, vücut çalışmalarıyla beden zihin uyumuna erişebilirsiniz. Kendi iç dünyanıza dönebilir, kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Bu çalışmalar tamamen sizi farklı biri yapacak. Buna emin ol, emin olmaktan ziyade yaşayın...Deneyimleyin, kendiniz ilk çalışmada bile göreceksiniz.

 

Zihin bir enerji alanıdır, içsel simya sanatı ile biz,zihni denge halinde tutuyoruz. Zihindeki düşünceler artık size rahatsızlık vermemeye başlıyor. Gerçek dışı inançlardan, yargılardan temizleniyor ve zihinsel huzur, tatmie ulaşıyorsunuz.

Zihnin nasıl çalıştığını bilirseniz, onu nasıl kullanmanız gerektiğini de bilirsiniz. Gündelik yaşam içinde her zaman aktifseniz, tehlike çanları çalıyor demektir. Çünkü aktif zihin, yorgunluğa ve enerji kaybına neden olur. Eğer konsantre olmaya çalışırsanız; zihinsel bölünmeler yaşayabilirsiniz. Yani zihnin bir kısmı tamamen kontrolsüz hareket etmekte , bir kısmı ise istenilen objeye konsantre olmaya çabalamaktadır. Konsantre olmadan önce zihni boşaltmaya çalışmalısınız. Zihni seyredin; böylece zihin yavaşlayacaktır. Eğer aklınıza başka şeyler gelirse onların akıp gitmesine izin verin . Böylece yavaş yavaş dikkat dağınıklığına son verecek ve konsantre olmayı öğreneceksiniz. Zihinsel enerjiyi tüketmemek için ve depresyona girmemek için zihne yeni kalıplar yüklemeyin ve zihni bastırmayın. Onu suçlamayın ve onunla savaşmayın. Herkesin hatta şefkatli, merhametli, iffetli ve temiz insanların bile olumsuz düşünceleri ve dikkat dağınıklıkları vardır. Bir çok nedenden dolayı dikkat dağınıklığı yaşayabilirsiniz . Zihinsel fonksiyonlar, Orijinal Yoga Sisteminde uygulanan Nefes teknikleri ile düzenlenebilir. Nefes çalışmaları ile zihninize dostça davranın. Konsantre olmaya çalışın, nefesinizin sesini dinleyin.

Konsantrasyon çalışmaları ile zihin dağınıklığına son verecek ve bedeni olumlu şekilde kullanabileceksiniz. Zihninizi sakinleştirecek ve gevşek bedene, huzurlu zihne sahip olabileceksiniz. Değişim teknikleri ile zihin eğitilebilir ve zorlamadan, baskı altında tutmadan denetim altına alınabilir. Zihin sabırla ve düzenli şekilde kontrol altına alınabilir. Sabırlı olun, kesinlikle başarıyla ulaşacaksınız...

 

  Bu Yazı Toplam 4177 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.