16 Aralık 2018 Pazar
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
SEÇİMLERİN RENKLİ İSMİ AKŞENER

karadenizmeydangazetesi67@hotmail.com
SEÇİMLERİN RENKLİ İSMİ AKŞENER
14 Haziran 2018 10:05:19

Yazar : Mehmet DURSUN
  ÇUVALDIZ 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

SEÇİMLERİN RENKLİ İSMİ AKŞENER

Ülke erkene alınan genel seçimler sonrası cumhurbaşkanı adayları da seçim mitinglerine tam gaz devam ediyor.

  Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olması ve seçim meydanlarında diğer rakiplerine acımasızca saldırması artık seçmene olağan gelmeye başladı.

  Aynı şekilde CHP adayı Muharrem İnce’nin de, Erdoğan’a saldırması ve İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in bir anaç tavuk edası ile seçim meydanlarında tüm ülke halkını kanatları altına alıp, mevcut Cumhurbaşkanı ve Ak Parti’nin adayı olarak tekrar aday olan Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm ithamlarına cevap vermesi Akşener’e olan ilgiyi biraz daha artırmaktadır.

   İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in mitinglerinde hergün artan  kişi sayısı iktidarında dikkatlerinden kaçmamaktadır.

   Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan bakıldığında, CHP’nin adayı Muharrem İnce’den daha fazla rakip olarak Meral Akşener’i gördüğü ortaya çıkmaktadır.

   Meral Akşener’in hem Erdoğan’a hem de  başbakan Binali Yıldırım’a karşı  yaptığı söylemlere iktidarın yöneticilerinin sesiz kalması da  kafaları karıştırmaktadır.

   Akşener seçim meydanlarında açık açık adeta Ak parti adayı ve mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a meydan okunmaktadır.

  İyi Parti Genel başkanı Akşener’in böyle çıkışları bana ANAP (Anavatan Partisi’nin) ilk seçimlere girdiği yılları ve rahmetli  Turgut Özalın seçim meydanlarından, Rahmetle andığımız DYP Partisi genel Başkanı Süleyman Demirel, CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit ve  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye  veryansın ederek, ANAP’ı iktidara taşıdığı o günler  aklıma geliyor.

   Bugünde Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye mitinglerinden o meşhur el hareketi ile “HADi BE ORADAN” ifadeleri tarihinde uzun süre unutulmayacağı gibi, Ak Partinin, CHP’den sonrada karşısında en güçlü siyasi parti olarak karşısına çıkacağı da bir gerçektir.

   Cumhurbaşkanlığı seçimleri için miting alanlarında bir birleri ile yarışan Cumhurbaşkanı adayları arasındaki bazı söylemleri de seçmenler tarafından pek hoş karşılanmamaktadır. Türk siyasi tarihinde bu seçim olmazsa bir sonraki seçimde geçmişteki gibi, bir Anavatan Partisnin iktidara gelmesini tekrar İYİ Parti ile ülkemiz yeniden yaşayabilir. Cumhurbaşkanı adayları bir birleri ile yarışırken ülke genelinde siyasi partilerin milletvekili adayları da bir birlrti ,lr yarışırken en çok tepkiyi de kendi bölgelerinden olmayan ama kendi bölgelerinde 1. Sıra adayı olarak genel merkeze yakın olan isimlerin aday gösterilmesi o kentlerin seçmenlerini kızdırmaktadır.

   Bugün ülkemizde maden kömürü denilince aklımıza ilk gelen kent Zonguldak’ta, Ak Parti geçen seçimlerde  aday gösterdiği isimlerin çoğunu eledi.

   Zonguldak’tan daha fazla  nüfusa sahip olan en büyük ilçesi ve Zonguldak’ın ekonomik gücü olan Ereğli’den 2. Sıradan bile aday gösterilmemesi Ak Partiler arasında eleştirilere neden olurken, İyi Parti ise, 1.Sıraya  DSP’li eski bakan Aydın Tümen’i göstermesi,İYİ Parti içinde  çatlak seslerin oluşmasına  neden oldu.

  CHP’de is durum az farklı olsa da önce İYİ Partiye transfer edilen Onbeş milletvekili arasında bulunan  av. Ünal Demirtaş,İtyi Partiden istifa sonrası tekrar yuvaya dönünce,  Kılıçdaroğlu tarafından Zonguldak bölgesinde tek EREĞLİ’li aday olarak 1. Sıraya konuldu.

  Demirtaş’ın 1. Sıra milletvekili adayı olması Ereğli’de partili yada  diğer partili seçmenler tarafından memnuniyetle karşılanmasının sonuçlarını  seçim çalışmaları sırasında seçmenlerin  Demirtaş’ı kucaklamaları açıkça ortaya koyuyor.

  Geçen seçimde 3 milletvekili ile mevlitse Zonguldak’ı Ak parti temsil ederken,24 Haziran seçimlerinde okların tersine döndüğü ve  Zonguldak’ı 3 milletvekili ile CHP’nin temsil edileceği, Zonguldak siyasi kulislerinde konuşulmaktadır.

   Tüm okurlarımı,Mübarek Ramazan bayramlarını kutlar,sağlık,mutluluk ve kardeşlik içinde geçen nice bayramlar dilerim.

     Yazılmayanları yazmak dileği ile…..

  

 

  

  Bu Yazı Toplam 5070 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.