19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
CHP NEDEN ÇÖKÜYOR?
CHP NEDEN ÇÖKÜYOR?
29 Mayis 2018 10:16:45

Yazar : Murat Meran
  SİVRİ KALEM 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

CHP NEDEN ÇÖKÜYOR?

 Selam dostlarım;

 Erken seçim kararının alınacağını, neredeyse bütün siyasiler birkaç sene öncesinden tahmin ederek “2018 yılında mutlaka erken seçim var, ona göre hazırlıklarımızı yapmalıyız” diyorlardı. Ancak, başta Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AK Partinin bütün kurmayları erken seçim söylemlerini dile getirenleri hayalcilikle itham ederek “Seçimler kendi tarihinde, yani 2019 yılında yapılacak” açıklamalarında bulunuyorlardı. Netice itibariyle muhalefet partilerinin sözü doğru çıktı ve erken seçim mi dersiniz? Baskın erken seçim mi dersiniz? Bilemem ama genel seçim kararı alındı.

            Buraya kadar bir sıkıntı yok. Türkiye çok erken seçim gördü, bundan sonrada görmeye devam edecek. Ne var ki sıkıntı genel merkezlerde hazırlanan milletvekili aday listelerinde yaşandı. Özelliklede CHP’de.

            Ben 44 yaşında bir kardeşinizim. Yaklaşık 20 yıllıkta gazetecilik geçmişim var. Ana branşım siyaset olduğu içinde bu süre zarfında çok büyük tecrübeler edindiğimi belirtmek istiyorum. Her şeyden önce siyasette LİYAKATİN esas olduğu gerçeğini vurgulamak isterim. Eğer siz gerçekten Büyük Türkiye hayalleri kuruyorsanız ve Türkiye’nin Partisi olduğunuzu iddia ediyorsanız öncelikli düsturumuz mutlaka liyakat olmalıdır.

            Tamda bu noktada CHP’ye özel bir parantez açmak istiyorum. 27. dönem milletvekili seçimleri için o kadar büyük beyinler, kendisini o kadar güzel yetiştirmiş insanlar adaylık müracaatında bulundu ki, inanın adamların CV’lerini okurken dilim damağım kurudu. Hayalinizde şöyle bir profil şekillendirin. Tam 5 tane yabancı dil biliyor ve kusursuz konuşuyor. Boğaziçi Üniversitesini bitirmiş, yetmemiş doktora ve master yapmış. O da yetmemiş Avrupa’nın en büyük üniversitelerinden birinde tekrar eğitim almış ve Türkiye’nin gururu olarak, o üniversiteyi ONUR derecesiyle tamamlamış. Dünyanın en büyük holdinglerinde üst düzey yöneticilik yapmış, kendi şirketleriyle Türkiye’ye yüzlerce milyon dolar para kazandırmış. Ve bu adam sırf Atatürk ilke ve inkılaplarına, Atatürk’ün değerlerine sahip çıkıyor diye daha çocuk yaşlardan itibaren CHP’ye gönül veriyor. Artık Türkiye için bir şeyler yapabileceğine inandığı içinde gönül verdiği partisinden yetki isteyerek milletvekili olmak istiyor. Ancak bu kadar büyük niteliklere sahip bir insan, ne yazık ki aday olamıyor. Burada aklıma bin türlü soru geliyor.

            Hadi bu soruları CHP Genel Merkezine beraber soralım.

·        Adaylar belirlenirken, aday adaylarının CV’leri gerçekten incelenip analiz edildi mi?

·        Adaylar belirlenirken hangi kıstasları baz aldınız?

·        Millet ittifakının gücünden şüphe edip, kendi yerinizi (parti içinde bulunduğunuz koltukları)garanti altına almak için mi böyle bir hamle yaptınız?

·        Adı şaibeye karışmış, ya da Türk Milletinden olumsuz tepki almış bir sürü isim neden yeniden adaylaştırıldı?

·        Aday belirleme noktasında, küçük olsun, benim olsun mantalitesiyle mi hareket edildi?

 

Ve bunlar gibi yüzlerce soru. Sonuç, sıfıra sıfır, elde var yine sıfır. Sonrada diyorlar ki, Türkiye’de beyin göçü yaşanıyor. Beyin göçecek tabi. Siz liyakati esas almaz, Türkiye’ye bir şeyler verebilecek isimleri yok sayar, sadece size tabi olacağına inandığınız, emriniz üzere, el kaldır, el indir yapacak düşük profilli isimleri adaylaştırırsanız beyin göçecek tabii. Sonrada siz başarısızlıktan yakınacaksınız.

             Sayın Kılıçdaroğlu, size daha öncede söylemiştim “Dost acı konuşur” diye. Siz bu yükü taşıyamadınız. Atatürk’ün emaneti, sizin omuzlarınıza çok ağır geldi. Maalesef altında kaldınız. Buraya yazıyorum, CHP’den hiçbir şey olmaz. Bu kafayla, bu düşünce yapısıyla olmaz, olmaz, olmaz. 15 -16 senedir CHP’ye hüsranları yaşatıyorsunuz, bu anlayışla bir on beş sene daha böyle devam edersiniz. Demedi demeyin.

 

Söylenemeyenleri söyleyebilmek, yazılamayanları yazabilmek dileğiyle

Sevgi saygı ve muhabbetlerimle

 

  Bu Yazı Toplam 1378 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
2018'den 2019'a BAKIŞLAR
Derya AKBIYIK
YENİ BİR YILDAN UMUTLUYUZ
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
DEĞİŞİM BİLGİSİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
Gerçek aşk acı vermez, acı veren egodur
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
BELEDİYE’DE ŞANAL OLAYI
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
ZONGULDAK’TA İPE UN SERMEK.
Fahri Özdemir
AKP’DE UYSAL İLE TAMAM MI ?...
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.