25 Eylül 2018 Salı
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
UTKU KOLEJİ’NDEN YENİ AÇILIMLARA DOĞRU…
UTKU KOLEJİ’NDEN YENİ AÇILIMLARA DOĞRU…
16 Nisan 2018 20:36:01

Yazar : Fahri Özdemir
  KEPÇE 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

UTKU KOLEJİ’NDEN YENİ AÇILIMLARA DOĞRU…

 Kdz Ereğli‘nin  eski kolejlerinden biri olan Utku koleji yaptığı yeni hamle ile 2018-2019 yılında yeni ismi olan DOĞA KOLEJİ ismi ile eğitim  dünyasında  ayrı bir renk katıyor. Avrupa ve Afrika’nın en büyük eğitim zinciri içinde bulunan Doğa Koleji ismi ile Kdz Ereğli Eğitim camiasında yeni hedefler çiziyor. Utku Koleji yönetim kurulu başkanı Ali çataklı geniş ve uzun soluklu bir çalışmanın içerisinde emin adımlar ile ilerleyerek geniş yelpazede ortaya koydukları ve yapmaya çalıştıkları bölgemiz de takdirle karşılanmaktadır. Önümüzdeki eğitim yılına Doğa Koleji ismi ile eğitime devam ederek Avrupa ve dünya standartlarını zorlamaya çalıştığı görülmektedir. Köklü ve kapsamlı bir eğitim kurumu olan Utku kolejinin yeni ismi ile bölgemizdeki gelişen eğitimin çıtasını genişleterek ileriye atılımlarında hız kesmiyor. Buda gösteriyor ki Çataklı’nın mevcutlar ile yetinmeyerek daha ileriye adım atmaya devam ettiği gözlemleniyor. Avrupa ve Afrika  eğitim zincirinde yer alan Doğa Koleji’nin gelişen yeni sistem ve diğer Gelişmeleri’nin Kdz Ereğli ‘ye getirilerek uygulanacağı öğrenci ve velilerce heyecanla takip edilmektedir. Doğa koleji kendine özgü geliştirdiği eğitim metotları ve fark yaratan konseptleri ile Kdz Ereğlili öğrencilerin akademik başarısını arttıracak Kdz Ereğli kampusunda dünyaya entegre bireyler yetiştirileceği bir sistemin oluşması eğitim camiasında yeni bir soluk olarak görülüyor. Okullarda modern eğitim tekniklerini kullanarak yenilikleri takip eden  ufku geniş, özgüveni sağlam  ve yaratıcı düşünen  bireyler yetiştirme amaçlandığı, ülkesine ve değerlerine bağlı,sorgulayan,donanımlı liderler yetiştirmeye devam edileceği muhakkaktır.Kdz Ereğlili öğrencilerin Doğa Koleji’nin fark yaratan eğitim metotları ile geleceğe doğru bir şekilde hazırlanabileceklerinin altını çizmek gerekir.Kurulduğu günden buyana  ciddi başarılara imza atan Utku kolejinin hız kesmeden yarışa devam etmesi bölgemizdeki  başarısının tescili ortadadır.Çataklının ilk günkü gibi bugünde heyecanla çalışmalarını yürütmesi ekibi ile  yoluna devam etmesi takdirle karşılanmaktadır.Yoluna bilinçli ve yorulmadan devam eden Çataklının  yenilikleri yakından takip  etmesi gelecekte bölgemizde   netleşen başarı yolunda  emin adımlar ile ilerliyor.

 SPEKÜLASYONLAR SUNİ OLARAK YARATILIYOR

Utku kolejinin gelecek öğretim yılında Doğa Koleji ismi ile eğitime devam edeceği konusu kamuoyunda farklı yorumlansa da konuşulanlar sadece spekülasyon ‘dan başka bir şey   olmadığı açıkça ifade edilmiştir. Utku koleji yönetimi söylenenlerin kendilerini etkilemediğini çizgileri doğrultusunda yollarına devam ettikleri görülmektedir. Kısaca Utku kolejinin bölgemiz eğitim camiasında farkındalık yaratarak eğitim ve öğretimde yarışa devam ettiği nin bir kez daha altını çizmek gerekiyor. Doğa koleji Genel müdürü Ali Rıza Lüle Kdz Ereğli’de Basın toplantısında Doğa Kolejinin üniversite açma konusunda düşüncelerinin olduğunu söyleyerek Türkiye genelinde 110 Kampus ve  seksen iki bin öğrencinin eğitim gördüğünün altı çizilerek eğitimdeki gelişme ve yeniliklerin takibinin yapıldığının göstergesi olmaktadır.

  Bu Yazı Toplam 669 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
SEÇİMLERİN RENKLİ İSMİ AKŞENER
Prof.Dr.Oğuz OYAN
POLİTİKADA KAYGAN ZEMİNLER
Derya AKBIYIK
GAZETECİLİK SEKTÖRÜ ZORLUKLARI
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
DENGE VE UYUM
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
ACI VE SEVGİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ (24/30.09.2018)
Süleyman Kurt
İçi Boş Anlamsız Mesajlar
Cemal Doruk
BENİM BABAM ADAM GİBİ ADAM AMA BEN!...
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
EKONOMİK ZORLUKLAR-YEREL SEÇİM
Fahri Özdemir
CAMİLER İBADET YERİMİ BAĞIŞ TOPLAMA YERİMİ?
Burhan ÇAKIR
ENGELLİ ÇOCUĞU OLAN ANNE ÖZELDİR
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.