19 Aralık 2018 Çarşamba
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
     
 
AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU?

karadenizmeydangazetesi67@hotmail.com
AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU?
16 Nisan 2018 20:33:39

Yazar : Mehmet DURSUN
  ÇUVALDIZ 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU?

Son zamanlarda Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkışları oldukça sert olmaktadır.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı sert ve iddialı söylemleri ise, seçmenler üzerinde şok etkisi yaparken, Ak Partinin kongrelerinde de konuşan, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt İl kongresinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

    Sayın Erdoğan Siirt kongresinde neler söyledi bir göz atalım. “Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan halk oylamasında Siirt'ten çok daha farklı bir sonuç beklediklerine işaret ederek, "Maalesef olmadı. Biz Siirt'in cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine, şöyle tarihe geçecek çok güçlü bir destek vermesini arzu ediyorduk. Her ne kadar Tillo, Şirvan, Pervari ve Baykan'da beklediğimiz neticeler çıksa da maalesef, il genelinde 'evet' oyları yüzde 48'de kaldı, o bizi üzdü."

Özellikle Tillo ve Şirvan'ın yüzde 80'in üzerinde oy oranlarıyla Türkiye'de en çok "evet" oyu veren ilk 100 ilçe arasına girdiğini vurgulayan Erdoğan, ahde vefaları için kendilerine teşekkür etti.

"Şimdi önümüzde 2019 seçimleri var." ifadesini kullanan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye, 2019'da siyasi tarihinin en kritik seçimlerinden birine sahne olacak. Önce mart, ardından milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülkemizi geleceğe taşıyacak kadroları belirleyecek. Ekonomik başarılarımızın, siyasi özgürlüklerimizin temel hak ve hürriyetler alanında elde ettiğimiz kazanımlarımızın devamı için 2019 adeta bir 'milat' olacak.

Türkiye'nin 2019 sınavından da alnının akıyla çıkmaktan başka şansı yoktur. Türkiye, 2019'dan alacağı kuvvet, cesaret ve özgüvenle 2023'e, daha sonra 2053 ve 2071'e yürüyecektir. Alparslan'ın torunları olarak 2071'e yürümeye hazır mıyız? Öyleyse çok çalışacağız. Bu zorlu yolculukta sizlere, Siirtli hemşerilerime çok önemli görevler düşüyor. Biz, 2019 seçimlerinde Siirt'ten bu şehrin tarihine, kültürüne, şanına yaraşır bir tablo bekliyoruz. İstikbaline sıkı sıkıya sahip çıkmasını istiyoruz. Tıpkı Tillo ve Şirvan gibi diğer bütün ilçelerimizin de 2019'da sandıkları patlatmasını arzu ediyoruz."

Geçmişte 3-5 milyar dolarlık spekülasyonla Türk ekonomisini esir alanlar, bugün 10-20 katı büyüklüğündeki rakamları ortaya sürüyorlar ama istedikleri neticeyi alamıyorlar. Öyle olunca da adeta kuduruyorlar, olmadık yerlerden olmadık bahanelerle saldırıyorlar. Biz, terör örgütlerine karşı dünyanın görmediği, cesaret edemediği bir mücadele veriyoruz. Onlar ise bizi destekleyecekleri yerde terör örgütlerinin ağzıyla ve talepleriyle karşımıza dikiliyorlar. Türkiye söz konusu olunca demokrasiden, insan haklarından, meşruiyetten, özgürlüklerden dem vuruyorlar. Kendi çıkarları söz konusu olunca terör örgütleriyle yan yana yol yürümekten geri durmuyorlar. İşte, teröristleri Elize Sarayı'nda ağırlayacak kadar hedeften sapıyorlar. Ondan sonra kalkıyor, bana akıl vermeye. O aklı sen kendine sakla. Önce madem ki terör örgütlerine karşısın, bizim yanımızda olacaksın. Bilmezsen, bilesin ki her zaman bu terör örgütleri senin başını ağrıtacak. Her gün ülkemizi hedef alan terör saldırıları konusunda tek bir samimi söz söylediklerini duymadığımız Batı ülkeleri, Türkiye'nin meşru gerekçelerle yürüttüğü operasyonlarını engellemek için kırk takla atıyorlar."İfadelerine yer verdi.

Ak Parti MHP seçim ortaklığında 0/0 50’yi geçemeyip tek başlarına iktidar olamayacak söylemlerinde bulunan siyasetçilere, Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın her gittiği yerde sevgi seli ile karşılanması az da olsa gerçekleri ortaya koyuyor.

  Bu Yazı Toplam 2282 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLUR MU
artık yok öyle tamam bitti artık akp mhp felan o devir kapandı. siz hala neyin savunuculuğunu yapmaktasınız?
Gön : gürkan küçük  18 Mayis 2018 : 16:58:42  Düzce

Sayfa : [1]
Köşe Yazar
Mehmet DURSUN
MÜFTÜOĞLU YİNE YANILDI
Prof.Dr.Oğuz OYAN
Yeni Yönetim Sisteminde Çatlaklar
Derya AKBIYIK
ALTERNATİF GÜÇ BİRLİĞİ Mİ?
Murat Meran
CHP’Yİ BUZ GİBİ ERİTEN BAY KEMAL, ASIL ŞİMDİ TAMAM!
Neval Kütük Yoga ACADEMY Antrenörü
COŞKU SELİ
Sakine BAHADIR
DEMEDİ DEME…..
Şirvan YÜCEL
İNSAN BİRLİĞİ
Serpil Şen ÖZER
HAFTALIK BURÇ YORUMUNUZ(08-14/10.2018)
Süleyman Kurt
DEMEK… DEMEK!...
Cemal Doruk
KAÇ KİŞİ VARDIR?
Filiz KOCABIYIK
BİZ KİMİZ?
Süleyman Şen
CHP DE ADAYLAR BELİRLENİYOR.
Fahri Özdemir
SPEKÜLASYONLAR GERİLİMLERİ ARTIRIYOR
Burhan ÇAKIR
Pardon Arif kim?
Alıntı Yazarlar

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.