19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Güncel

ZÖF Başkanlığına Dankaz Seçildi


ZÖF Başkanlığına Dankaz Seçildi

ZÖF Başkanlığına Dankaz Seçildi

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 07 Ocak 2019 10 : 51 

Zonguldak: Zihinsel Özürlüler Federasyonu'nun yenilenen yönetiminde Zonguldak etkisi; ZÖF'ün 15'inci Olağan Genel Kurulu'nda yenilenen yönetiminde Zonguldak'tan 3 kişi yer aldı.

Devrekli olan ve uzun yıllardır,TBMM’de Zonguldak milletvekilleri ile çalışan Aynur DANKAZ, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Genel Başkanı seçildi. Genel Başkan DANKAZ, halen Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ın danışmanı olarak görev yapıyor. Yine, Devrek Engelli Vatandaşlara Yardım ve Dayanışma Derneği delegesi Diş Hekimi Murat Altunok da ZÖF yönetim kuruluna seçildi.Kdz.Ereğli,Özel Çocukları ve Velileri Koruma Derneği delegesi,eğitimci Şenol Bahadır ise denetim kurulu üyesi olarakZÖF’ün yönetiminde yer aldı. Böylece Zonguldak’ın engellilik alanındaki duyarlılık ve sorumluluğu Ankara’da kendisini gösterdi.

Aynur Dankaz'ın Genel Başkanlığındaki diğer yönetim kurulu üyeleri; İnci Cengiz, Turgut Sonuşen, Kemal Aydın, Günseli Tatar, Dr. Neslihan Hüsülüoğulları, Mustafa Enver Yılmaz, Dr. Yavuz Akaltun, Dr. Murat Altunok, Denetim Kurulu Ali Şimşek, Yahya Şaşı ve Şenol Bahadır'dan oluşmaktadır.

Aynur Dankaz, genel kurulda yeniden genel başkanlığa seçildi. Dankaz, yeniden bu göreve layık görülmesinin kendisine onur verdiğini vurguladı.Zihinsel Özürlüler Federasyonu Genel Başkanı Aynur Dankaz yazılı açıklamasında şunları ifade etti:

YENİ DÖNEM, YENİ PROJELER!

“Federasyonumuz 15’inci Genel Kurulu’nu yaptı. Genel Başkan olarak güven tazelemiş olmanın onuru ve gururu içindeyim. Şimdiye kadar engellilik alanında pek çok toplantı, etkinlik ve faaliyet gerçekleştirdik. Bunların bir kısmını duyurabildik, bir kısmını duyuramadık. Ancak bundan sonraki dönemde kendimize farklı bir yol haritası çiziyoruz. Toplumun her kesimini kucaklayan, birlik ve beraberlik içinde farkındalık yaratarak çok daha büyük projelere hazırlanıyoruz.

Bu konuda her kesimden yardım, destek ve öneri bekliyoruz. Biliyoruz ki bu konuda ne kadar çok olursak o kadar güçlüyüz. Toplumun her kesiminden bireyleri, dernekleri, sivil toplum örgütlerini, belediyeleri, üniversiteleri, kamu kurum ve kuruluşlarımızı yanımızda destekçimiz olarak görmek, hep birlikte yol almak istiyoruz. Bu konuda ilerleyen zamanlarda kapsayıcı projelerimizle engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yanında olacağız.”Dedi.K.Meydan

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 387 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :ZÖF, Başkan, Dankaz Seçildi,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Gürer: “Domuz Eti Kasaplık Hayvan Kabul Edildi”
Karabük’te Kar Küreme ve Tuzlama Çalışmaları Devam Ediyor
Esnaf Alaplı'da Tekin'i Destekliyor
DUAYEN GAZETECİ EREL YAŞAMINI YİTİRDİ
Şehit Ailelerinden Bektaş’a Ziyaret
BAŞKAN AKSU : “BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, MEKTEPDİR”
BUZLANMAYA KARŞI, TUZLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI
Sokak Hayvanları Unutulmadı
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20972
Akçakocadan estante
İzlenme : 16387
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 15382
Kdz.ereğli
İzlenme : 13882
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.