19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Ekonomi

Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele


Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele

Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 14 Aralik 2018 10 : 01 

Zonguldak: Filyos Vadisi Projesinin üç önemli bileşeninden biri olan Filyos Serbest Bölgesi ile ilgili açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir Bakanlar Kurulu'nun 05/04/1994 tarih ve 21896 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 04/04/1994 tarih ve 94/5377 sayılı Karan ile  Serbest Bölge alanı olarak belirlenmiş olan ‘’Filyos Serbest Bölgesi’’ ile ilgili olarak geçen süre zarfında önemli bir mesafe alınamadığını; İlimizin ve Ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu ekonomik süreçte orta ve ileri teknolojili ürün üretmenin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha ortaya  çıktığını, Filyos Serbest Bölgesinin bu amaç için çok uygun olduğunu söyledi.

ODA BAŞKANLARI FİLYOS İÇİN EL ELE

Demir, Filyos Serbest Bölgesi ile ilgili farkındalık yaratmak ve Projeye ivme kazandırmak amacıyla  Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın Koordinatörlüğünde, İlçe Ticaret ve Sanayi Odalarımızın katılımı ile Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzeltaş Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar’ı, İstanbul Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesini, Ege Serbest Bölgesini ziyaret ettik. Ziyarette benimle birlikte Odamız Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Bakkaloğlu, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serhat Dereli, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Birim Başkanı Mehmet Çetinkaya, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Koordinatörleri Sakin Eren, Osman Bahadır Kalecik, Mustafa Ayhan İnanır, Uzmanlar Kadir Kağan İnaloğlu ve Alper Erenler katılmışlardır.

Ziyaretimizde Serbest Bölgelerimizi görme, yetkililerden bilgi alma, deneyimlerinden istifade etme fırsatımız oldu. Filyos Serbest Bölgesinin bir ihtisas Serbest Bölgesi mi yoksa bir karma Serbest Bölge mi olması konusunda görüşlerini aldık. Mevcut durumda hangi alanların daha öncelikli olduğu, Serbest Bölgelerin üreticilere sağlamış olduğu gümrük, vergi, istihdam ve diğer avantajlar hakkında bilgi aldık.”Dedi. K.Meydan

 

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 984 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Filyos, Serbest Bölge, İçin Oda Başkanları El Ele,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
ERDEMİR ÖDÜLE DOYMUYOR
KELEŞ’TEN ANKARA ÇIKARTMASI
TÜRKİYE’DEKİ ARAÇ SAYISI 23 MİLYONA YAKLAŞTI
Bakan Murat Kurum, Kardemir’de İncelemelerde Bulundu
MADEN İŞÇİSİNE ASGARİ ÜCRETİN İKİ KATI VERİLECEK
TSO BAŞKANI KELEŞ , TAŞKENT’TE
Elektrik enerjisi tarifeleri 5 yılda 7 kez değişti
Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20972
Akçakocadan estante
İzlenme : 16387
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 15382
Kdz.ereğli
İzlenme : 13882
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.