19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Kültür Sanat

Avrupa Birliği 8. İnsan Hakları Film Günleri 5 İlde Yapılacak


Avrupa Birliği 8. İnsan Hakları Film Günleri 5 İlde Yapılacak

Avrupa Birliği 8. İnsan Hakları Film Günleri 5 İlde Yapılacak

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 14 Aralik 2018 09 : 43 

Giresun: Giresun Belediyesi’nin ev sahipliğinde Giresun’da yarın başlayacak (13-16 Aralık 2018 ) Avrupa Birliği 8. İnsan Hakları Film Günleri öncesi Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Canan Çelik, AB İletişim Bölüm Başkanı Maria MagdaliniKanellopoulou, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Genel Sekteri Onur Kadir Eryüce’nin katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi.

Gürer, “Giresun, Ankara, İstanbul, Antalya ve Kars’ın ev sahipliğinde yapılacak”

Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’de 8. Kez yapılan AB İnsan Hakları Film Günlerinin 3 defa üst üste Giresun’da yapılmasının kendileri açısından büyük önem taşıdığını belirterek şunları ifade etti; “AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen belediyemizin ev sahipliğinde yapılacak 8. AB İnsan Hakları Film Günleri için buradayız. Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi geçen yıl olduğu gibi bu yılda bizlere destek verdi.

G.Ü. Rektör Vekili Prof. Dr. Canan Çelik ve AB Türkiye Delegasyonu İletişim Başkanı Maria MagdaliniKanellopoulou hanımefendiye bugün bizimle oldukları için teşekkür ederim. Bu yıl ilimizde 3.sü gösterime girecek Film Günleriyle amacımız farklı kültürlerin bir araya gelmesi ve dünyaya barış mesajı vermek. Giresun, Ankara, İstanbul, Antalya ve Kars’ın ev sahipliğinde Türkiye genelinde 5 ilde gerçekleşecek.” Dedi.

Kanellopoulou, “ Hepinize teşekkür ederim”

AB Türkiye Delegasyonu İletişim Bölüm Başkanı Maria Magdalini Kanellopoulou yaptığı konuşmada düşüncelerini şöyle ifade etti; “Değerli Belediye Başkanım, Rektör Yardımcım ve misafirlerimiz buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Güzel şehrinizde olduğum için çok mutluyum. Şehrinizin İnsan Haklarına bu kadar önem veriyor olmasını görmek çok mutluluk verici. Başkan ve Rektör Yardımcımızın dediği gibi festivalimizin bu yıl sekizincisi düzenleniyor. Kadınların erkeklerin ve gençlerin festivale bu kadar ilgi gösteriyor olması mutluluk verici. Üniversitenin de bu iş birliğini devam ettirmesi konusundaki iradesini memnuniyetle karşılıyoruz. Belki Festivalin dışında farklı konularda da işbirliği yapma fırsatı ortaya çıkartabiliriz.Dedi.Tahsin KAYA

 

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 955 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Avrupa Birliği, İnsan Hakları , Film Günleri, 5 İlde Yapılacak,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
BELEDİYE KONSERVATUVARINDAN “BU AKŞAM YENİ YILA MERHABA KONSERİ”
“SÜRGÜN” EREĞLİ’DE SAHNELENDİ
MEHMET AKİF ERSOY, TİYATRO OYUNU İLE ANILACAK
Elpek Bezi Sergisine Yoğun İlgi Oldu
“Gülen Oyunlar Mutlu Çocuklar” Projesi Gerçekleştirildi
Avrupa Birliği 8. İnsan Hakları Film Günleri 5 İlde Yapılacak
Beklenen Sergi “Ağacın Büyüsü” Açıldı
Kitap Fuarında Akif Manaf’tan İmza Günü
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20972
Akçakocadan estante
İzlenme : 16387
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 15382
Kdz.ereğli
İzlenme : 13882
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.