19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Eğitim

Bakan Pakdemir’li BEܒsinde Konuştu


Bakan Pakdemir’li BEܒsinde Konuştu

Bakan Pakdemir’li BEܒsinde Konuştu

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 07 Aralik 2018 09 : 35 

Zonguldak: BEܒsinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Katılımıyla Gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurulu Toplantısına Katıldı

BBEÜ:si  Ziraat, Tarım, Orman, Su Ürünleri, Veterinerlik Fakültesi Dekanları, ilgili bölümlerin başkanları ile bahsi geçen konularda faaliyet gösteren Enstitü, Meslek Yüksekokulu ile Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlerinin katılımının gerçekleştirildiği toplantıya Üniversitemizi temsilen Çaycuma Gıda Tarım ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. İrem Uzunsoy, Sakine-Şevki Yurtbay Gıda Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özge Algan Cavuldak ve Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ümran Alan, katıldı.

Toplantıda; tarım, orman ve hayvancılık odaklı strateji ve politikalar ele alınarak akademik süreç anlamında geleceğe yönelik yapılabilecekler konuşuldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç yaptığı konuşmasında "Kalite Kurulu"nun kurulması, "misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma" ve "hedef odaklı uluslararasılaşma" gibi projelere değinerek özellikle 100/2000 YÖK Doktora Bursu Projesi ile "100 Öncelikli Alanda 2000 Öğrenciye Doktora Burs Programı"nı başlattıklarının altını çizdi. Burs programında öncelikli alanların içinde ‘Gıda Güvenliği ve Gıda Güvencesi, Gıda Üretimi, İşleme ve Teknolojisi, Su Ürünleri ve Balıkçılık Teknolojisi, Sürdürülebilir Ormancılık ve Tarım, Robotik, Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi, Veri Bilimi (Büyük Veri, Veri Depolama ve Veri Analitiği, Örüntü Tanıma' gibi ‘Hassas Tarım' çalışmalarını yakından ilgilendiren alanların bulunduğuna dikkat çekti. Ayrıca, tohum bankasının önemine değinerek tohum bankalarında özellikle ithalat bağımlılığını azaltacak çalışmalar yapmalarını ve tarımsal ürünlerin ıslah çalışmalarının Ar-Ge yatırımlarıyla desteklenmesini beklediklerini vurguladı.

PAKDEMİR’Lİ, “ ÖĞRENCİ KALİTESİ ARTMALI”

YÖK Başkanı Saraç'ın konuşmasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli konuşmasında gelecek nesillere dair iyi işler yapmanın çalışan ile öğrenci kalitesini artırmaktan geçtiğinin altını çizerek teori ile pratiğin bir arada yapıldığı bilime önem verilerek çocuklarımızı ilk 15 yılında toprakla haşır-neşir hale getirmeleri gerektiğini sözlerine ekledi. Bunu başarmanın yolunun tarım, orman, su ürünleri ve veterinerlik fakültelerini daha değerli hale getirmelerinden geçtiğini söyleyen Pakdemirli, tarım ve hayvancılığın korunması için YÖK ve üniversitelerle protokol yapabileceklerini belirtti. Bakan Pakdemirli, "Bakanlığımız bünyesinde görev yapan birçok çalışanımız ve çok miktarda nitelikli araştırmacımız bulunmakta. Türkiye'nin dört bir yanında enstitülerimiz, araştırma yetkisi yapan kurumlarımız, büyük bir AR-GE altyapımız, tarım arazilerimiz var. Bu altyapımız YÖK ve üniversitelerimiz için büyük bir laboratuvar olabilir. Bu konuda üniversitelerimiz ile birlikte doğru netice verecek çalışmalar yapmamız gerekiyor." diye konuştu. K.Meydan

 

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 1267 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Bakan Pakdemirli, BEÜ, Konuştu,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şahin’in Gözleri Doldu
DOĞA KOLEJİ BURSLULUK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI!
BEܒsi GreenMetric’te Türkiye Üçüncüsü
DOĞA KOLEJİNDEN BELEDİYE ÇALIŞANLARINA ÖZEL EĞİTİM İNDİRİMİ
Zonguldak Teknopark Törenle Açıldı
Bakan Pakdemir’li BEܒsinde Konuştu
Kdz. Ereğli MYO’dan Bağımlılık Temalı Sosyal Sorumluluk Projesi
DOĞA KOLEJLERİNDE AKIL OYUNLARI YARIŞMASINDA İLK ETAP TAMAMLANDI
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20972
Akçakocadan estante
İzlenme : 16387
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 15382
Kdz.ereğli
İzlenme : 13882
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.