19 Aralık 2018 Çarşamba
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Ekonomi

KÜPELİ: “BÖLGESEL ODAKLI BÜYÜME HEDEFİ ÖNE ÇIKARTILMALI”


KÜPELİ: “BÖLGESEL ODAKLI BÜYÜME HEDEFİ ÖNE ÇIKARTILMALI”

KÜPELİ: “BÖLGESEL ODAKLI BÜYÜME HEDEFİ ÖNE ÇIKARTILMALI”

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 11 Kasim 2018 21 : 24 

Ankara: Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED) Başkanı Bahri Küpeli, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve "Dengelenme, Değişim ve Disiplin" sloganıyla hazırlanan 2019-2021 dönemini içeren Yeni Ekonomi Programı (YEP)’i değerlendirdi.

Programın, ekonomide uzun vadeli hedefler ve uzun vadeli istikrarda zayıf kalmaması gerektiğini ifade eden Küpeli, Yeni Ekonomik Programın aslında bölgesel programlara da üretim amaçlı olarak destek vermesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye güçlenecekse, üretimi güçlendirecek, finansal piyasaları rahatlatacak ve ihracatı artıracak bölgesel kalkınma stratejileri belirlenmeli diyen Küpeli, “YEP’in aynı zamanda yerel hedefleri de öncelemesi gerektiğini söyledi.

Enflasyon, işsizlik, cari açık gibi temel göstergelere ilişkin hedefleri olumlu karşıladıklarını söyleyen Küpeli, “YEP’in bölgesel üretim yapan sektörlerin büyümesine de katkı sunması birincil amaç olmalıdır”dedi.

Bölgesel üretim odaklı büyüme hedefi ve katma değeri yüksek üretim amaçlayan YEP ve diğer ekonomik programların,ülkenin ekonomik geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan BAKZİFED Başkanı Küpeli, Türkiye ekonomisi dengeli ve sürdürülebilir bir büyüme hedefi ilegeleceği yakalamada başarılı olabileceğini kaydetti. Küpeli, 2023 hedeflerini somut uygulanabilir dengeli bir ekonomik programla sürdürmenin yanında, enflasyonla da hızlı adımlarla hareket edildiğinde başa çıkılabileceğini belirtti.

Ekonomik tedbirlerin topyekûn yönetenler ve toplumla beraber uygulandığında, mali disiplin, kayıt dışılık,vergi politikaları yönündeki kararlar,adaletli uygulandığında başarılı olabileceğini söyleyen Başkan Küpeli, Ekonomik hedefe ulaşmada sistem istikrarının önemli olduğunun bilinci hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Fahri ÖZDEMİR  
 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 1063 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :KÜPELİ, BÖLGESEL ODAKLI, BÜYÜME HEDEFİ ÖNE ÇIKARTILMALI,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele
PROJEDEN ELEKTRİK DOĞUYOR
VERGİLİ’DEN AZERBAYCAN’A DÜNYA ÇAPINDA TESİS
Taşeron işçiler için Kanun Teklifi
Kadınlar, Doğal Temizlik ve Bakım Malzemelerini Kendileri yapıyor
Çiftçiyi Elektrik Çarptı!
KÜPELİ: “BÖLGESEL ODAKLI BÜYÜME HEDEFİ ÖNE ÇIKARTILMALI”
TÜRKİYE’NİN YÜZDE 33’ÜNDE KREDİ KARTI VAR
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20307
Akçakocadan estante
İzlenme : 15759
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 14743
Kdz.ereğli
İzlenme : 13249
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.