19 Ocak 2019 Cumartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Ekonomi

Batı Karadeniz Bölgesinin e-atık toplayan tek çevreci belediyesi


Batı Karadeniz Bölgesinin e-atık toplayan tek çevreci belediyesi

Batı Karadeniz Bölgesinin e-atık toplayan tek çevreci belediyesi

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 27 Ekim 2018 11 : 21 

Kdz/Ereğli: Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği İktisadi İşletmesi (TÜBİSAD) ile birlikte Atık elektrikli ve elektronik eşyaların (e-atık) diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve sürdürülebilir çevre bilincinin yayılması amacıyla bu yılda E-Atık geri dönüşüm kampanyası düzenliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve TÜBİSAD yöneticileri Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya gelerek verdiği bir konferansla 16 Kasım 2019 tarihinde başlayacak ve 29 Mart 2019 tarihinde bitecek olan kampanyayı tanıttı.

Karadeniz Ereğli’den bu yılda ödül bekliyoruz

Kdz. Ereğli’deki 11 ilkokulun geçen yıl ödül aldığını ve bu yılda ödül beklediklerini belirten, çevre ödüllü Kdz. Ereğli Belediyesi’nin de Batı Karadeniz Bölgesinde e-atık toplayan tek belediye olduğuna vurgu yapan TÜİSAD yöneticileri, e-atıkların çevreye verdiği zararları videolu konferansla anlatırken, bunların geri dönüşüme kazandırılarak ülke ekonomisine olan katkılarına değindi.

Atık konusunda bölgede en hassas belediyeyiz

Atık konusundaki hassasiyetlerine değinen Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Namık Şahin’de konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

“Belediyemiz, atıklarımızın doğaya verilmeden tekrar kullanımını sağlamak amacıyla çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda, atık elektrikli ve elektronik eşyaların, atık pillerin, bitkisel atık yağların diğer atıklardan ayrı toplanması ve geri dönüşüme kazandırılması projelerimiz ile çevrenin korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için önemli adımlar atılmıştır.

12 ton elektronik atık, 7 ton atık pil, 100 ton yağ

Batı Karadeniz bölgesinin e-atık toplayan ve birinci sınıf atık merkezi oluşturan tek belediyesi olarak bugüne kadar yaklaşık 12 ton elektronik atık, 7 ton atık pil, 100 ton bitkisel atık yağ geri dönüşüm/bertaraf tesislerine gönderdik. Aynı zamanda, okullarımızda bu çalışmalar ve yapılış amaçlarını anlatan bilgilendirme programları ve atık toplama kampanyaları düzenliyoruz. 

Batı Karadeniz’in e-atık toplayan tek belediyesiyiz

Ayrıca, 14 çeşit atığın toplandığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezimiz yaklaşık 1.500 m2'lik bir alana kurularak Belen Sanayi Sitesi girişinde hizmete açılmıştır.

Belediyemiz atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması projesi ile MİARGEM (Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi) tarafından ülkemizdeki belediyeler arasında 2017 yılında düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasında, 1. grup belediyeler sınıfında, 'Alt Yapı ve Çevre' kategorisinde birincilik kazanmıştır.

Sosyal bilgiler der kitabında örnek belediye

Elektrikli ve elektronik eşyaların toplanması ile ilgili çalışmalarımız, bu yılın sosyal bilgiler 4. sınıf ders kitaplarında yer almaktadır. Bu da belediyemizin çevreye olan hassasiyetinin net bir göstergesidir.” dedi. K.Meydan

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 1065 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Batı Karadeniz Bölgesi, e-atık toplayan, tek çevreci belediyesi,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
ERDEMİR ÖDÜLE DOYMUYOR
KELEŞ’TEN ANKARA ÇIKARTMASI
TÜRKİYE’DEKİ ARAÇ SAYISI 23 MİLYONA YAKLAŞTI
Bakan Murat Kurum, Kardemir’de İncelemelerde Bulundu
MADEN İŞÇİSİNE ASGARİ ÜCRETİN İKİ KATI VERİLECEK
TSO BAŞKANI KELEŞ , TAŞKENT’TE
Elektrik enerjisi tarifeleri 5 yılda 7 kez değişti
Filyos Serbest Bölgesi İçin Oda Başkanları El Ele
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20974
Akçakocadan estante
İzlenme : 16388
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 15383
Kdz.ereğli
İzlenme : 13884
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.