13 Aralık 2018 Perşembe
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Siyaset

Gürer: “Bireysel silahlanma nereye kadar?”


Gürer: “Bireysel silahlanma nereye kadar?”

Gürer: “Bireysel silahlanma nereye kadar?”

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 18 Eylül 2018 00 : 06 

Ankara: CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ülkemizde giderek artan silahlanma eğilimini ve bu konuda alınması gereken önlemleri Türkiye Büyük Millet Meclisine vermiş olduğu yazılı soru önergesi ve kanun teklifleri ile gündeme taşımaya devam ediyor.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, son yıllarda işlenen cinayetlerin büyük bir bölümünde kullanıldığı tespit edilen Pompalı av tüfeklerinin, 18 yaşından büyük herkes tarafından kolayca temin edilebiliyor olmasını, soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ‘ölüm makinesi’ olarak adlandırılan pompalı av tüfeklerinin kullanımı arttıkça, bu tüfekle işlenen cinayet sayısının da yükseldiğine dikkat çekti. 

350 TL Karşılığında Bu tüfeklerden Temin edebilir

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, av tüfeği statüsündeki pompalı tüfeklerin saçma atan bir tüfek oluğuna dikkat çekti. 18 yaşından büyük herkesin 350 TL karşılığında bu tüfeklerden temin edebildiğine vurgu yapan Gürer, son yıllarda işlenen cinayetlerin yüze 80’inin de pompalı av tüfekleriyle işlenmiş olmasının önemine değindi.

CHP Milletvekili Gürer, son 10 yılda satılan pompalı av tüfeği sayısını ve bu süre içinde pompalı av tüfekleriyle işlenmiş cinayetlerin istatistiki bilgilerinin açıklanmasını istedi. 

Gürer, pompalı av tüfeklerinin taşınması ve bulundurulmasıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını da sordu.

Önlem alınmasını Zorunlu Kılmaktadır

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konu ile ilgili şu açıklamada bulundu, “Silahlanma ile ilgili TBMM’de daha öncede önergeler verdim. Bireysel silahlanmada ruhsatsız silah varlığındaki artış dikkat çekicidir. Bu sürece dur denmelidir.Silah özellikle eğlencelerde rast gele kullanılacak bir oyuncak değildir. En küçük ihmal bir can demektir. Açığa çıkan kayıt görüntüleri, eğlenirken silaha sarılanların ne kadar basit kullandıklarını gösteren örnekler dahi bu anlamda sorunun önemini anlatmaya yeterlidir. Aile içi şiddet, anlaşmazlıklar, hatta bir trafik kazasında ilk akla gelenin silah olması bu bağlamda bir an önce önlem almayı zorunlu kılmaktadır. Sorunun boyutları geçiştirilemeyecek konuma doğru gitmektedir. Sorunlar artarken önlemlerde geç kalınmamalıdır” dedi. K.Meydan 
 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 1478 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :Gürer, Bireysel silahlanma, nereye kadar,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Demiryollarındaki taşeron işçiler kadro bekliyor
Gürer: “Enerjide vurgun “
Yavuzyılmaz: “Madenlere Alıncak İşçinin Yaş Sınırı 30 Değil 35 Olmalı”
3. HAVALİMANI İNŞAATINDA SON 1 AYDA 22 YENİ ÖLÜM MÜ GERÇEKLEŞTİ?"
POSBIYIK: “CHP BENİ ADAY GÖSTERMESEDE, SORUN YOK” DEDİ
CHP’DEN 6 MİLYON EMEKLİ İÇİN “İNTİBAK ÖNERGESİ”
Zonguldaklı Madencinin Sorununa Niğde Milletvekili Sahip Çıktı
Gürer: “5 Milyon Suriyeli, iş yaşamını da olumsuz etkiledi”
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20182
Akçakocadan estante
İzlenme : 15643
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 14624
Kdz.ereğli
İzlenme : 13128
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.