17 Aralık 2018 Pazartesi
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Siyaset

HAYATİ YAZICI, AK PARTİ AMİRAL GEMİSİDİR


HAYATİ YAZICI, AK PARTİ AMİRAL GEMİSİDİR

HAYATİ YAZICI, AK PARTİ AMİRAL GEMİSİDİR

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 03 Nisan 2018 11 : 15 

İstanbul: Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen Kağıthane 6. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

Yazıcı, siyasetin gönüllü bir iş olduğunu, dolayısıyla siyasi yelpazedeki partileri değerlendirmek suretiyle vatandaşların hangi partide daha iyi hizmet yapabileceklerini, daha fazla katkı verebileceklerini belirlediklerini söyledi. 

"AK Parti, Türk siyasi hayatının partiler yelpazesinde amiral gemisidir. Gemi ölçeğinde baktığımız zaman diğerleri takadır, teknedir, balıkçı kayığıdır." diyen Yazıcı, sözlerine şöyle devam etti: 

"AK Parti, Türkiye'nin sorunlarını 3 Kasım 2002'de omuzladı, Türkiye'yi aldı, o günden bugüne taşıdı. Hepiniz kıymetlisiniz çünkü Türkiye'nin bu kazanımlarının arkasında her birinizin zerre kadar da olsa bir katkısı vardır. Bu katkılar çok kıymetli. 

TÜRKİYE 15 YILDA BİR LİDER YAKALAMIŞ ODA ERDOĞANDIR

Ülkelerin büyüklüklerini ölçen ölçütler vardır. Bunlardan bir tanesi, ülkenin silahlı gücünün caydırıcı özelliğidir. İkincisi ekonomik gücüdür.

Türkiye, son 15 yılda bu unsuru da yakalamış, o liderin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dolayısıyla coğrafi stratejik üstünlüğüyle, liderin vizyonerliği, cesareti birleştiğinde Türkiye hamle üstüne hamle yapıyor. Bir diğer özellik askeri gücümüzün donanımını, yerli ve milli üretimlerle takviye ettik, güçlü duruma getirdik. Milli helikopterimizi yaptık. Milli tankımız inşa halinde. Milli gemimizi yaptık. Milli silahımızı, piyade tüfeğimizi yaptık ve insansız hava aracını ürettik." diye konuştu. 

Bundan birkaç yıl önce Türkiye'nin insansız hava aracını İsrail'den temin ettiğini anımsatan Yazıcı, "İsmi Heron'du. Bakım ve parça ihtiyacı olduğunda, binbir türlü bahane ile karşılaşıyorduk. Karar verdik. Yerli imkanlarımızla, müteşebbislerimizin vizyonerliğiyle insansız hava aracımızı inşa ettik. Askeri kapasitemizi arttırdık." dedi. 

Türkiye'nin eskiden savunma sanayi bakımından, yüzde 70 dolayında dışa bağımlı olduğunu anlatan Yazıcı, yapılan katkılarla Türkiye'nin savunma sanayi alanındaki muhtaçlığının yüzde 35'e kadar indirildiğini söyledi. 

BİZ BÜYÜK PARTİYİZ

AK Parti, bu kazanımları sağlamamış olsaydı ne Fırat Kalkanı Harekatı ne de Zeytin Dalı Harekatı'nın bu kadar kolay gerçekleştirilemeyeceğini vurgulayan Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Büyük bir partiyiz. Gücümüz teşkilatlarımız. AK Parti'nin gücü, kurucu liderimiz, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır ve teşkilatlarıdır. Bu bakımdan her biriniz gurur duymakta haklısınız ama teşkilatlarımızın da en büyük gücü birlik ve bütünlüğüdür. Bir aileyiz, birbirimizi koruyacak ve gözeteceğiz. Kesinlikle dedikodu halindeki söylentileri, bir yerden bir yere taşımanın aracı olmayacağız. Çünkü dedikodu taşımak, teşkilatçılığın en büyük zaafıdır. Türkiye'nin en büyük zenginliği kardeşliğidir. Türkiye'nin en büyük zenginliği ülke büyüklüğü değil, hazinesindeki döviz rezervleri değil, altın tasarrufları değil, en büyük zenginliği 81 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kardeşliğidir. Etnik ayrıştırma yoktur, bu kardeşlikte mezhep farklılığı gözetmek yoktur. Dolayısıyla AK Parti'nin hedef kitlesi de 81 milyonun tamamıdır. Çünkü biz merkezde olan, milletin olduğu yerde duran bir partiyiz." Dedi. Fahri ÖZDEMİR

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 933 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :YAZICI, AK PARTİ AMİRAL GEMİSİDİR,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Yavuzyılmaz Zonguldak Havaalanının Sorunlarına Çözüm İstedi
Tığlı: “10 Bin Ton Fındık teminatı Ne OIdu?
Demiryollarındaki taşeron işçiler kadro bekliyor
Gürer: “Enerjide vurgun “
Yavuzyılmaz: “Madenlere Alıncak İşçinin Yaş Sınırı 30 Değil 35 Olmalı”
3. HAVALİMANI İNŞAATINDA SON 1 AYDA 22 YENİ ÖLÜM MÜ GERÇEKLEŞTİ?"
POSBIYIK: “CHP BENİ ADAY GÖSTERMESEDE, SORUN YOK” DEDİ
CHP’DEN 6 MİLYON EMEKLİ İÇİN “İNTİBAK ÖNERGESİ”
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20265
Akçakocadan estante
İzlenme : 15720
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 14703
Kdz.ereğli
İzlenme : 13208
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.