19 Aralık 2018 Çarşamba
Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Künye
Mobil Bölüm
GÜNCEL
SİYASET
SPOR
EĞİTİM
SAĞLIK
EKONOMİ
GENEL
MAGAZİN
KÜLTÜR SANAT
ADLİYE
RÖPORTAJ
 DİĞER
 
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / Siyaset

CHP'li Ünver Zaman Birlik Zamanı


CHP'li Ünver Zaman Birlik Zamanı

CHP'li Ünver Zaman Birlik Zamanı

Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
 14 Aralik 2017 20 : 51 

 İstanbul: CHP Beyoğlu eski ilçe başkanı Oğuz Ünver ilçe başkanlığında düzenlediği adaylık Toplantısında İlçe başkan adaylığını açıkladı.

Toplantıya CHP Beyoğlu eski belediye bașkanı Hüseyin Arslan, CHP 2009 belediye bașkanı Mustafa Dolu, CHP il bașkan Yardımcısı İsmail Polat, ilçe bașkanı Bekir Özcan, yön radyo yönetimi Kurulu başkanı Yüksel Mansur Kılıç, CHP Beyoğlu ilçe bașkan adayı Engin Baba, STK Başkanı, CHP iBB grup başkan vekili Ertuğrul Gülsever, Meclis üyeleri Zabit akbaş, İrfan Karakuş İsmail Söylemez, Birsen Derdiyok, Sabri Topuz ve parti üyeleri katıldılar. Ünver yaptığı konuşmada şunları söyledi,Basınımızın değerli emekçileri,Saygıdeğer konuklar,cumhuriyet halk partisinin onurlu, yiğit, fedakar üyeleri,  ülkemizin içinde bulunduğu zor ve karanlık günlere inat , aydınlık, güzel günlere olan umudumuz ,  özgür ,  bağımsız ,  demokratik bir Türkiye hedefimizin  bize yüklediği sorumluluk anlayışıyla  Hepinizi, sevgi, saygı ile selamlıyorum.  Türkiye cumhuriyetinin ve onun sadık bekçisi ,  Savunucusu Cumhuriyet halk partisinin kurucusu ulu önder Mustafa kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda Verilen mücadelede yitirdiğimiz değerlerimizi de şükranla anıyorum. barış içinde yaşanası bir dünya özgür, laik, demokratik Türkiye inancımıza güneşli güzel günlere olan hasretimizi de katıp buradan tüm Türkiye ye sizlerle birlikte sizler adına en içten sevgilerimi gönderiyorum.

ULUSAL ONURUMUZU KORUMAK PARTİLİLERİMİZİN TEMEL GÖREVİDİR

 Değerli dostlar, Cumhuriyet halk partisi Ulusal kurtuluş mücadelesinin içinden doğan Anadolu halk devrimini gerçekleştirip cumhuriyeti kuran bir partidir. Bizler böyle bir partinin mensubu olmanın haklı gururunu ayrıcalığını yaşıyoruz. yakın geçmişimizde bizler, Ulusal kurtuluş mücadelesi geleneğine sahip Bir ulusun evlatlarıyız. Övündüğümüz bu geçmişimiz bizi Geleceğe taşıyacak, çok zengin evrensel birikime, Tarihsel mirasa ve kültüre sahiptir. Farklı yapıları içinde barındıran Türkiye cumhuriyeti vatandaşı kimliği ve Ulusal bağımsızlığımızı Ulusal onurumuzu korumak özellikle de bizlerin Cumhuriyet halk partililerin en temel görevleridir.

 Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar 15 yıldır ülkemizi yöneten,  İçinde bulunduğumuz an itibariyle

 HALK NEFES ALAMAZ DURUMA GETİRİLMİŞTİR

 İçte ve dışta bir dolu risk ve tehlikenin Eşiğine getiren AKP iktidarı artık ülkemizi yönetemez hale gelmiş, halkın güvenini yitirmiş, giderek de otoriter uygulamalarıyla ülkemiz yaşanamaz hale gelmiştir. yokluk, yolsuzluk ve yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iktidara gelen AKP hükümetleri döneminde Aksine halk daha yoksullaşmış  Yolsuzluk gizlenemez boyutlara gelmiş,  Olağanüstü hal yasaklarıyla ancak ülkemizi yönetmeye çalışmaktadır. mevcut AKP hükümeti iktidardan gitmemek adına  her türlü yola başvurdukları gibi her kesimle de işbirliği yapmaya devam ediyor. Hepimizin bildiği gibi, bir yanda etki ve yansımalarıyla yurt dışına taşmış yolsuzluk dosyaları, diğer yandan

 her gün değişen politikalarla Ülkemizi köşeye sıkıştırmış bulunan komşuluk ilişkileri, ve dünya siyasetinde yalnızlaşan bir Türkiye’yle karşı karşıyayız. öte yandan tüm bu sorunları görmezden gelen, inkar eden yok sayan ya da kimi algı operasyonlarıyla kamuoyunu yanıltmaya çalışan bu AKP iktidarı.

Ülkemizde olağanüstü hal bahane edilerek binlerce kamu görevlisi görevlerinden alındı, Meslekten atıldı. Yüz binlerce insan  nedensiz soruşturmalarla mağdur edildi. Cezaevlerine atıldı. Terör gerekçe gösterilerek halkımız özgürlük ve güvenlik ikilemi arasında sıkıştırılmış, nefes alamaz duruma getirilmiştir.

Gazeteciler, yazarlar ifade özgürlüğü yok sayılarak, basın özgürlüğü ayaklar altında çiğnenerek sindirilmeye çalışılmış, esnaf kepenk kapatmış, köylü ürününü satamaz, emekli sokağa çıkamaz hale gelmiştir.  İktidarın oluşturduğu sermaye kesimine tüm yeraltı ve yerüstü zenginliklerimiz Peşkeş çekiliyor, bir yandan usulsüz ihalelerle türedi zenginler yaratılırken öte yandan iktidar yandaşları meclisten geçirdikleri yasa değişiklikleriyle Paraları yurt dışına aktarıyor.

TEK KORKUMUZ VE DERDİMİZ

Kara paralar aklanırken,  Ülkesine, yurttaşına, saygılı,  sorumluluk sahibi hiç kimsenin Bu duruma sessiz kalma Hakkı ve lüksü yoktur. bu durumda hiç kimse tavır almasa,  karşı koymasa da Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Mustafa kemal Atatürk’ün kurduğu parti olarak, cumhuriyet halk partisi Sorumluluk almak, Ülkeyi… Bu iktidardan kurtarmak için Her türlü mücadeleyi yürütmek zorundadır. Kitle partilerinde Demokratik yarış doğaldır. Ancak gönül isterdi ki ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu durum itibari ile tek listeyle kongreye gidelim. Bizim adaylığımızı açıklamamamızı Korktuğumuza, çekindiğimizi, Çeşitli politik pazarlıklar içerisinde Olduğumuza yorumladılar bu yönde propagandalar yaptılar Şunu bilemediler ki… Tek korkumuz ve derdimiz

Ülkemiz ve ülke insanımızın geleceğidir. Bu konuda yaptığımız çalışmalardan Tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen Maalesef sonuç alamadık.

Bu durumu kongrede yapacağınız tercihlerle, kullanacağınız oylarla belirleyecek olan sizlersiniz… Partimizdeki gençlerimizin, kadınlarımızın, üyelerimizin Birbirlerine karşı ön yargılı ve Birbirlerinden uzak durduklarını Gözlemlemekteyim. Bir siyaset adamının söylediği gibi Kavgalı eve kız vermezler Kavgalı partiye oy vermezler. Birliğimizi bütünlüğümüzü Dayanışmamızı birbirimizden Partimizden esirgemeyeceğiz.

biz biliyoruz ki… Başarmanın yolu Önce birliğimizi ve bütünlüğümüzü sergilemek. sosyal demokrat partilerde üstlenilen tüm görevler gönüllülük esasına ve demokratik işleyişine  göre, Parti ve ülke çıkarları gözetilerek yapılır.

ÜLKE ÇIKARLARINI ÖNDE TUTAN BİR ANLAYIŞ

Hepimizin bildiği üzere Önümüzdeki iki yıl Ülkemizin kaderini belirleyecek Seçimlere sahne olacaktır 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için şimdiden örgütlerimizin hazırlanması, plan ve projelerini yaparak Yerelde ve genel de İktidar olmanın koşullarını yaratması gerekir. Çok hızlı gelişen siyaset belki ülkemizi baskın bir erken Seçime de götürebilir. o yüzdendir ki, zaman birlik ve dayanışma zamanıdır. o yüzdendir ki zaman, güçlerimizi birleştirme, iktidar yolundaki engelleri Temizleme zamanıdır. Tüm siyasi önyargıları bir kenara bırakıp, Kişisel hırs ve beklentilerimizle değil, Toplumsal yarar ve ülke çıkarlarını Önde tutan bir anlayış ve kolektif çalışma tarzıyla Cumhuriyet halk partisini İktidar yapma amacına yöneltmek zamanıdır. Şunu bilmenizi isterim ki Örgütümüzündün aldığımı Görevlendirme sonucu ve güçle Cumhuriyet halk partisi Beyoğlu ilçe başkanlığına adayım.  Partimizin yasacağı yerel ve genel seçimlerde Kişisel beklentiler doğrultusunda Hiçbir mevki ve makama aday olmadan Partimizi

Başarıya taşımak için Ülkemizin aydınlık güzel günlere ulaşması için Halkımızın özgür ve demokratik yarınlarda Yaşayabilmesi için görevimi bir sonraki kongreye kadar devam ettireceğimi tüm arkadaşlarımın bilmesini isterim. Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan, Destek veren tüm yoldaşlarımıza Sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, Şahsım ve arkadaşlarım adına Tümünüzü saygıyla selamlıyorum.”Dedi. habermakro 

 
Haber : K.Meydan
Bu Haber 9959 defa okundu
 Paylaş
 
Anahtar Kelimeler :CHPli Ünver, Zaman Birlik Zamanı,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
CHPli Ünver Zaman Birlik Zamanı
HAYIRLI UĞURLU OLSUN. OĞUZ BAŞKANA GÜVENİYORUZ. ONUNLA YENİ UFUKLAR DOĞACAKTIR.
Gön : Cenk Ataman  15 Aralik 2017 : 10:53:55  İstanbul

Sayfa : [1]
İlgili Haber
ÜNAL:“VESAYET ODAKLARINA DEVLETİ TESLİM ETMEDİK”
Bu Şehri Beraber Yönetiyoruz
DEMİRTAŞ: “AKP İŞÇİYİ DUYMAZDAN GELDİ!”
Yavuzyılmaz Zonguldak Havaalanının Sorunlarına Çözüm İstedi
Tığlı: “10 Bin Ton Fındık teminatı Ne OIdu?
Demiryollarındaki taşeron işçiler kadro bekliyor
Gürer: “Enerjide vurgun “
Yavuzyılmaz: “Madenlere Alıncak İşçinin Yaş Sınırı 30 Değil 35 Olmalı”
.
Köşe Yazarları
Foto Galeri
ESKİ EREĞLİ FOTOLARI
İzlenme : 20307
Akçakocadan estante
İzlenme : 15759
Akçakoca plaj 2
İzlenme : 14743
Kdz.ereğli
İzlenme : 13249
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © kdzmeydangazetesi.com - sitemizde yayınlanan makale, yazı, döküman, dosyalar ve resimler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.